Województwo mazowieckie

„Bezpieczny Senior” w Brańszczyku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9-31 marzec 2015
ilustracja

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz omówienie metod jakimi posługują się sprawcy przestępstw, których ofiarami są najczęściej osoby starsze to główne tematy spotkania, które odbędzie się 29 marca w świetlicy OSP w Brańszczyku. Mogą wziąć w nim udział seniorzy z gminy Brańszczyk.

Profilaktyczne spotkanie dla osób starszych poprowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, którzy omówią wykorzystywane przez oszustów metody „na wnuczka” i „na policjanta”. Funkcjonariusze udzielą także wskazówek co robić i jak się zachować, aby nie stać się ofiarą takich przestępstw.

Kolejnym tematem będzie bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusze omówią podstawowe zasady poruszania się po drogach i przypomną o obowiązującym od ubiegłego roku przepisie, który nakazuje noszenie elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają kamizelki odblaskowe.

Spotkanie z policjantami odbędzie się 29 marca o godz. 13.15 w świetlicy OSP w Brańszczyku. Jego organizatorami są Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie oraz Wójt Gminy Brańszczyk.

AniKa                 

a.groszyk@mazowszanie.eu 9-3-2015

Więcej na www.branszczyk.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text