Województwo mazowieckie

Życie w pudełku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień-3 czerwiec 2015
ilustracja

Ciechanowski Urząd Miasta zainicjował ciekawą akcję społeczną, której adresatami są seniorzy. Mowa o „Ciechanowskich Pudełkach Życia”, w których znajdą się informacje na temat ich stanu zdrowia, przyjmowanych leków czy też numery telefonów do najbliższych. Takie wiadomości, umieszczone w dostępnym miejscu, mogą nawet uratować komuś życie. 

Najprościej jest schować pudełko do lodówki, która jest niemal w każdym domu. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się u osób mieszkających samotnie, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia. Gdy nadjedzie pomoc, ratownik nie będzie musiał tracić cennego czasu na poszukiwanie informacji o chorym, tylko będzie je miał na wyciągnięcie ręki.

W skład zestawu wchodzi karta informacyjna, którą trzeba czytelnie wypełnić. Następnie strasza osoba powinna ją włożyć do pudełka i schować do lodówki. Na drzwiach lodówki należy nakleić dołączony magnes z napisem „Tu jest Pudełko Życia”.

Ciechanowskie Pudełka Życia otrzymają starsi mieszkańcy miasta. Możne je odebrać w Wydziale Kontaktów Społecznych miejskiego ratusza.

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 20-4-2015

Źródło: www.umciechanow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text