Województwo mazowieckie

Świet(l)ny piknik na Stadionie Narodowym
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 31 marzec-10 maj 2015
ilustracja

Od ręcznie krzesanego ognia do diody LED – tak w skrócie można by powiedzieć o tym, co wydarzy się już 9 maja br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. 19 edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników nauki i jednocześnie dobrej zabawy. Stacja metra – Stadion Narodowy!

ONZ ogłosiła rok 2015 Rokiem Światła. Z tej okazji podczas pikniku zaprezentowanych zostanie ok. 800 pokazów, które będą przedstawiać m.in. zjawiska optyczne. Co będzie się działo? Uczestnicy będą mgli m.in. zagrać na laserowej harfie oraz sprawdzić czy barwy mają własną melodię. Ponadto przewidziano wiele konkursów np. wiedzy kryminalistycznej. Zwycięzca w ramach nagrody zwiedzi Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Jeśli mowa o świetle – nie można pominąć neonów. I tutaj swoje zbiory zaprezentuje Muzeum Neonów z bogatą kolekcją warszawskich reklam. Dla fanów Alberta Einsteina i jego teorii względności (to już jej setna rocznica) również wiele atrakcji, m.in. wystawa jego korespondencji. Część listów zostanie zaprezentowana po raz pierwszy.

Iść czy nie iść? Oczywiście, że iść. To okazja, żeby zarówno podzielić się swoimi pasjami, jak i zaczerpnąć nowych pomysłów od innych. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to jedna z największych imprez popularyzujących naukę w Europie. W tym roku w pikniku weźmie udział ponad 150 instytucji z kraju i zagranicy. To sobotnia impreza całodniowa – potrwa od godz. 11.00 do 20.00.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia www.pikniknaukowy.pl

 

gama 

m.gadecka@mazowszanie.eu 31-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text