Województwo mazowieckie

Łosiccy licealiści wygrali na giełdzie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 28 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

Czy jesteśmy w stanie podjąć ryzyko związane z inwestowaniem pieniędzy na giełdzie? Łosiccy licealiście – tak. Co prawda na razie inwestowali tylko wirtualnie, ale za to z wielkim powodzeniem. Odnieśli sukces w kolejnej edycji gry giełdowej.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego zespoły uczestniczące w grze (3-4 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 100 tys. zł w akcje spółek z indeksu WIG30 i mWIG40 notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów. Przed rozpoczęciem gry podstawowej i równolegle z rejestracją do gry, odbywa się gra testowa, która pozwala zespołom zapoznać się z systemem transakcyjnym i nauczyć się składnia zleceń.

Uczestnikami Kursu e-learningowego sigg.edu.pl mogły być wszystkie osoby, które zarejestrowały się do SIGG, niezależnie od udziału w grze. W dziesięciu lekcjach zawierających elementy multimedialne, kursanci zdobyli wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Dodatkowo korzystali też ze specjalnego kursu terminologii finansowo-giełdowej w języku angielskim, a także forów tematycznych i czatu. Każda lekcja kończyła się quizem. Podsumowaniem kursu była ogólnopolska klasówka on-line. Każdy uczestnik, który zaliczył cały kurs e-learningowy, otrzymał specjalny certyfikat ukończenia.


Jak co roku zwycięzcy gry, czyli zespoły, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji, a także finaliści kończącej kurs e-learningowy klasówki on-line, otrzymali nagrody rzeczowe.

SIGG to największy ogólnopolski projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Jego podstawą była zainicjowana przez Giełdę Papierów Wartościowych Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG). Począwszy od 8. edycji, grę giełdową uzupełnił rozbudowany multimedialny kurs edukacyjny dotyczący inwestowania i zasad działania rynku kapitałowego.

Organizatorem SIGG była Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie I LO w Łosicach.:

  • Zespół „TYMCZASOWI” w składzie: Klaudia Kowalczuk, Adam Kulik i Michał Nikoniuk;
    I miejsce w woj. mazowieckim oraz VIII miejsce w Polsce
  • Zespół „My od Mitka” w składzie: Adrian Karwowski, Kacper Komarewski, Kamil Ostojski i Marcin Parafiańczuk – XVI miejsce w Polsce;
  • Karol Muszyński – I miejsce w dodatkowym konkursie -„Młodzi Inwestorzy na SIGG-owskim Parkiecie”.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 28-4-2015

www.sigg.gpw.com.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text