Województwo mazowieckie

Łomianki stawiają na OZE
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 31 marzec 2015-29 marzec 2016
ilustracja

71 instalacji solarnych dla 71 indywidualnych gospodarstw domowych to zakładany efekt projektu gminy Łomianki, który decyzją zarządu otrzymał unijne dofianowanien. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski i skarbnik gminy Hanna Dąbrowska.

Inwestycja dotyczy partnerstwa ekologicznego. W 2010 r. chęć wzięcia udziału w projekcie deklarowało ok. 400 osób. Na finiszu zostało już tylko 70 mieszkańców. Dlatego tym bardziej cieszę się, że będziemy realizować tę inwestycję. Liczymy, że w nowym rozdaniu unijnym uda się pozyskać środki na podobny projekt, który będziemy mogli zrealizować w naszym centrum sportowym. Chodzi konkretnie o ogrzewanie wody na basenie, której naturalnie zużywa się tu dużo, przy pomocy właśnie kolektorów – mówi burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski. 

W ramach unijnej inwestycji zostanie zakupionych i zamontowanych 71 instalacji solarnych (płaskie kolektory słoneczne) w indywidualnych gospodarstwach domowych. Kolektory będą wykorzystywać energię słoneczną do ogrzewania wody użytkowej. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to korzyść zarówno dla mieszkańców – oszczędności w domowych budżetach jak i dla środowiska – redukcja gazów cieplarnianych.

Całkowita wartość projektu to 1,2 mln zł, w tym unijne dofinansowanie to prawie 860 tys. zł.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 31-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text