Województwo mazowieckie

Łąck zaprasza na XXIV Giełdę Rolniczą
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 30 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

17 maja 2015 roku Łąck stanie się gospodarzem XXIV Giełdy Rolniczej. Wydarzenie to jest już na Mazowszu tradycją. Przyciąga rzesze wystawców i zwiedzających. Kiermasz wyrobów, prezentacje firm, występy artystyczne – to wszystko czeka na odwiedzających giełdę. 

Giełda odbędzie się na terenie przy Hali Sportowej w Łącku ul. Gostynińska 2. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godzinie 9.30 występem Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka.

Po uroczystym otwarciu imprezy nastąpi wręczenie pucharów: Starosty Płockiego za „Najciekawsze stoisko wystawowe”, Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego za „Najciekawszą ofertę rolniczą” oraz  Wójta Gminy Łąck za „Najciekawszą ofertę ogrodniczą”.

Podczas imprezy zaplanowane są stoiska z ofertami firm związanych z rolnictwem, między innymi producentami maszyn, urządzeń rolniczych, nawozów czy pasz. Będzie można uzyskać także różnorodne porady. Zaplanowany jest również kiermasz kwiatów, drzew, krzewów owocowych i ozdobnych. Można będzie zakupić wyroby rękodzielnicze i skosztować regionalnych wyrobów.

Zaplanowano także liczne występy artystyczne. Tego dnia na scenie wystąpią dzieci z Przedszkola w Łącku, dzieci z Przedszkola Promyczek z Wincentowa, Zespół Ludowy „Grzybowianki” z Grzybowa, Zespół Promyki ze Szkoły Podstawowej w Piotrkówku, Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łącku. Swój pokaz da także: Zespół Teodorki Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Góry oraz Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Na scenie podziwiać będzie można również Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny, Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Ziemi Łąckiej” im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Zespół Wokalny Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia, Duet Wokalny Złotego Wieku oraz Zespół „Kamieniaki” ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu.

Organizatorzy zaplanowali także zabawy i konkursy: „Rzut podkową” „Potrawy mojej mamy” czy „Pracuj bezpiecznie”. Dodatkowymi atrakcjami będą konkursy plastyczne dla dzieci, przejazdy bryczką i zwiedzanie obiektów Stada Ogierów w Łącku.

XXIV Giełda Rolnicza to nie tylko szansa na promocję asortymentu związanego z rolnictwem i ogrodnictwem oraz możliwość zakupu regionalnych produktów, ale także możliwość wymiany informacji i doświadczenia oraz nawiązana kontaktów.

Organizatorem giełdy jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Powiat Płocki, Gmina Łąck i Stado Ogierów w Łącku.

Joanna Gruchała - Kominek 30-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text