Województwo mazowieckie

Ćwicz mózg
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

Grając w ciekawe gry on-line można osiągnąć lepszy wynik na egzaminie maturalnym lub gimnazjalnym. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda. Portal Neurogra.pl to doskonały trening pamięci i koncentracji tuż przed szkolnym sprawdzianem.

Wchodząc na stronę podrasujsobiemozg.pl zostaniemy przekserowani na specjalną stronę Neurogra.pl, gdzie do 11 kwietnia br. można bezpłatnie zarejestrować się i rozpocząć trening swojego mózgu. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom polepszymy naszą pamięć i zwiększymy koncentrację oraz szybciej znajdziemy rozwiązanie skomplikowanego zadania matematycznego. Ponadto, uczestnicy neurogry mają możliwość śledzenia swoich postępów, a także porównywania wyników z wynikami innych użytkowników. Granie nic nie kosztuje. Akcja organizowana jest przez Neurogra.pl, pod patronatem merytorycznym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Na ekranie komputera pojawia się hasło „Twój trening na dziś jest gotowy” i można zaczynać. Jedną z bardziej „wciągających” gier jest „Kameleon”. Wymaga dużego skupienie. Na ekranie monitora (w różnej kolejności) pojawiają się nazwy kolorów „zielony”, „czerwony”, „żółty” i „niebieski”. Jednak kolor czcionki nie odpowiada nazwie. Naszym zadaniem jest szybkie ustalenie koloru, który pojawia się na monitorze i wybór odpowiedniej litery na klawiaturze komputera: A (zielony), S (czerwony), K (żółty) i L (niebieski). Pamięć, koncentracja, szybkość i logika – o to w tym wszystkim chodzi.

Warto odwiedzić www.podrasujsobiemozg.pl

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 20-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text